Aktualitet29 Qershor 2018, 12:41

Këto zona të Shqipërisë do “notojnë” në ujë sot, madje priten dhe stuhi!

Shkruar nga Pamfleti
Këto zona të Shqipërisë do “notojnë”

Si do te jete moti sot? Sipas parashikimeve edhe ditën e premte datë 29 qershor  moti do të jetë i paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh në ultësirën perëndimore në orët e para të ditës dhe sërish  mesdita do të rikthejë  rreshje shiu në formën e rrebesheve dhe stuhive të izoluara.

Kurse era do të jetë  me drejtim jugperëndim (SW)  me shpejtësi  8 m/sek në bregdetin e Adriatikut. Valëzimi do të  jetë i forcës 2  me lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat minimale dhe maksimale: Zonat  malore 11/20°C; Zonat e  ulëta 16/26°C; Zonat bregdetare 17/26°C.

Aktualitet