Sport11 Gusht 2022, 21:21

Kishte planifikuar ta shihte ndeshjen e ekipit të tij në stadium, Shaqiri i bën surprizën e madhe tifozit që po lufton me kancerin (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Kishte planifikuar ta shihte ndeshjen e ekipit të tij në stadium,

Kishte planifikuar ta shihte ndeshjen e ekipit të tij në stadium, Shaqiri i bën surprizën e madhe tifozit që po lufton me kancerin (Video)

Rik është një tifoz i madh i mesfushorit shqiptar, Xherdan Shaqirit dhe ai kishte planifikuar ta shikonte në stadium ndeshjen e ekipit të tij, Çikago Fajër.

Mirëpo gjërat shkuan keq për të, për shkak se ishte diagnostifikuar me kancer dhe nuk mund të shkonte të shihte ndeshjen nga shkallët e stadiumit. Megjithatë, Shaqiri ia bëri ditën speciale atij.

30-vjeçari i dërgoi një fanelë të nënshkruar nga vetë ai, si dhe një video-mesazh.

A post shared by Chicago Fire FC (@chicagofire)

Sport mesfushori shqiptar Xherdan Shaqiri