Showbiz 4 Janar 2019, 09:04

Klienti pasanik i lë 1 dollar bakshish, por ja si ia punon shqiptari i zgjuar në New York

Shkruar nga Pamfleti

Klienti pasanik i lë 1 dollar bakshish, por ja si ia punon shqiptari i zgjuar në New York

Një i ri shqiptar në New York i cili punonte në parkingun e një restoranti luksoz italian është përballur me një situatë mjaft interesante.

Ai tregon për JOQ se si vendosi t’i përgjigjej një burri rreth të 50-tave, i cili edhe pse kishte një makinë luksoze, i dha atij vetëm 1 dollar bakshish.

Djali shkruan:

“Pershendetje JOQ nga New York-u. Doja te ndaja nje ngjarje qe me ka ndodhur ne keto momente ! Punoj si pune te 2 Valet Parking per nje restorant Italian ne nje zone te shtrejte, sot me vjen nje cift rreth te 50-55 me nje Audi A8 L te veshur dhe te mbajtur perfect te cilet kerkonin per valet parking deri ketu cdo gje ne rregull. I hap deren dhe I uroj mirseardhjen dhe I kerkoj celsin e makines dhe ai direkt me kerkoj tia parkoja ne parkingun VIP, okay I thash ku te deshironi zoteri ne keto momente me derzon celsin e makines dhe me jep 1$ si bakshish, ne fakt u mrz pak se kerkoj dhe VIP parking po thash me mire te haje darke pastaj do ti jap nje keshille qe ta ket parasysh per heren tjeter keshtu qe ate bakshishin qe me dhuroj ja ktheva mbrapsht dhe i shkrujta nja 2 fjali.”

Mbi dollar shqiptari kishte lënë shënimin për të zotin e Audit:

“Faleminderit për bakshishin, por unë po ta kthej mbrapsht, pasi duket është më e dobishme për ty sesa për mua.”


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

 

Lifestyle