Kronike25 Janar 2023, 13:49

Kokainë dhe doreza hekuri në lokal, arrestohet i ‘forti’ në Burrel; në pranga dhe pronari

Shkruar nga Pamfleti
Kokainë dhe doreza hekuri në lokal, arrestohet i ‘forti’

Policia e Burrelit ka arrestuar pronarin e një lokali, gjatë kontrollit në biznesin e të cilit u gjet një sasi kokaine, kanabis, si dhe pajisje që shërbejnë për konsumimin e lëndëve narkotike.

Në pranga ka përfunduar edhe një klient i lokalit, të cilit iu gjet një sasi kanabisi dhe një dorezë metalike.

Nga veprimet hetimore dyshohet se 2 të arrestuarit shpërndanin lëndë narkotike në lokal dhe në afërsi të shkollave.

“Gjatë kontrollit në ambientet e lokalit në pronësi të shtetasit A. K., në qytetin e Burrelit, shërbimet e Policisë gjetën sasi lënde të dyshuara narkotike kokainë dhe cannabis sativa, si dhe pajisje të ndryshme që shërbejnë për konsumimin e lëndëve narkotike, të cilat u sekuestruan ne cilësinë e provës materiale.

Në ambientet e lokalit u konstatua edhe shtetasi E. K., të cilit gjatë kontrollit fizik iu gjetën një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa dhe një përforcues grushti (dorezë metalike), të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

K., 40 vjeç, për veprat penale “Përshtatja e lokalit për përdorim droge” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;
K., 30 vjeç, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, thuhet në njoftimin e policisë.
Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Kronike Arrestime burrel Kokainë