Aktualitet31 Janar 2023, 08:49

Korça mbulohet nga dëbora, temperaturat zbresin në -3 gradë celsius

Shkruar nga Pamfleti
Korça mbulohet nga dëbora, temperaturat zbresin në -3

Mëngjesin e sotëm qyteti i Korçës është zbardhur nga dëbora. Ndërkohë temperaturat kanë zbritur në -3 gradë celsius. Në pak orë qyteti është zbardhur nga flokët e borës, ndërsa pamjet duken si kartolinë.

Reshjet kanë nisur që prej orës 7:30 të mëngjesit të sotëm ndërsa temperatura mesatare shkon deri në -3. Kontraktorët janë ne gatishmëri për Mirëmbajtje Dimërore.

Ne aksin Korçe-Pogradec në afërsi të Qafë Plloçës po kriposet pasi dhe ky aks është përfshire nga reshjet.

Aktualitet debor Korçë