Politike 4 Shkurt 2022, 14:05

KQZ përjashtoi Berishën nga koalicioni, Bardhi: Demokratët nuk i lidh asgjë me ‘Shtëpinë e Ilirit’

Shkruar nga Pamfleti
KQZ përjashtoi Berishën nga koalicioni, Bardhi: Demokratët nuk i

KQZ përjashtoi Berishën nga koalicioni, Bardhi: Demokratët nuk i lidh asgjë me 'Shtëpinë e Ilirit'

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar pas vendimit të KQZ për përjashtimin e lëvizjes së Sali Berishës nga zgjedhjet e pjesshme vendore.

Me një postim në Twitter, Bardhi thotë se me 6 mars ka vetëm një PD dhe se demokratët nuk i lidh asgjë me “Shtëpinë e Ilirit”.

“Përtej çdo makinacioni dhe mashtrimi politik, në 6 Mars ka vetëm një Parti Demokratike në zgjedhje. KQZ sapo zyrtarizoi koalicionin “Shtëpia e Ilirit”, me parti përbërëse vetëm LSI e Monika Kryemadhit dhe PDK e Nard Ndokës. Demokratët nuk i lidh asgjë me “Shtëpinë e Ilirit”. Koha ku demokratët strehoheshin në “Shtëpinë e Ilirit”, për interesa të rritjes së pazarit të tij me Edi Ramën ka përfunduar! Koha që nëpërmjet rritjes së LSI me demokratë të dhënë borxh, t’i shërbehet pushtetit të Edi Ramës ka përfunduar. Partia Demokratike është shtëpia e vetme e demokratëve”, shkruan Bardhi.

Politike #shtepine e ilirit Gazment bardhi koalicion KQZ Sali Berisha