Sport 1 Gusht 2018, 15:08

Krenaria “Guerrils”: Askush si ne, luftuam kundër të gjithëve

Shkruar nga Pamfleti
Krenaria “Guerrils”: Askush si ne, luftuam kundër të

Tifozët e Partizanit kanë shkruajtur një status në “Facebook” ku tregojnë krenarinë e tyre për çfarë kanë bërë deri tani. 

“Ishim ne ata qe te paret u perballem me masen represive te identifikimit dhe ishim te paret qe e kundershtuam ate duke i rezistuar deri ne fund. Hapat ishin konkrete te karakterizuar jo me braktisje te stadiumit por me refuzim te identifikimit dhe per pasoje qendrimin jashte.

Deri sa me menyrat tona nepermjet kembenguljes shpjegimit dhe artikulimit e pa ndihmen e askujt ja arritem ta fitonim kete beteje ! Nderkohe ajo e radhes ishte largimini uniformave jashte rrethimit te stadiumit ku vecanerisht insistuam me te gjitha menyrat ne ndeshjen e pare europiane ndaj Mariborit dhe ne fakt ashtu ndodhi.

Arritem te paret te shijojme nje ndeshje ne kushtet qe ne duam, ne liri te plote, pa pranine e uniformave, shkopinjve dhe pistoletave ! Pa polici ska as probleme ! Pas dergimit si kerkese, me reference shembullin e ndeshjes me Mariborin kemi marre pergjigje nga ana e FSHF qe tashme nuk do kete police brenda rrethimit ne asnje stadium te superiores.

UG si askush, askush si UG!” – shkruajnë ata.

Sport Guerrils Tifozët