Aktualitet27 Nëntor 2022, 08:35

Kreshnik Spahiu: Fati i dosjeve Berisha- Meta do të varet nga kreu i ri i SPAK

Shkruar nga Pamfleti
Kreshnik Spahiu: Fati i dosjeve Berisha- Meta do të varet nga kreu i ri i

Kreshnik Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu ka vlerësuar ambasadoren amerikane Yuri Kim për punën e saj në Shqipëri, teksa deklaroi se ajo e do më shumë vendin tonë, se Sali Berisha, kryeministri, Edi Rama dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Spahiu u shpreh se Yuri Kim nuk ka vjedhur dhe abuzuar në vendin e saj, ndryshe nga sa kanë bërë tre liderët politikë në Shqipëri.

Sipas tij fati i dosjeve të Metës dhe Berishës do të varet nga kreu i ri i SPAK.

“Fakti që ambasadorja amerikane ka dhënë një mesazh të drejtpërdrejtë do të thotë që çelësi i fatit të disa dosjeve do të varet nga kreu i ri i SPAK. Unë jam nga personat e paktë në media që besoj shumë te Yuri Kim. Unë mendoj që Yuri Kim e do më shumë Shqipërinë sesa Berisha, Meta dhe Edi Rama.

E do më shumë, se ajo në asnjë rast nuk ka përfituar dhe nuk ka rrjepur vendin e vet si këta. Këta kanë detyrimin se janë përfaqësues, të mos vjedhin vendin e tyre, ta duan dhe të jenë më patriot se Yuri Kim. Yuri Kim nuk i ka asnjë borxh Shqipërisë”, tha ai.

Aktualitet Berisha Meta Spahiu SPAK