Sport 2 Tetor 2019, 16:02

Kupa e Shqipërisë: Asnjë problem për të mëdhatë, fitojnë pa vuajtje

Shkruar nga Pamfleti
Kupa e Shqipërisë: Asnjë problem për të

Asnjë surprizë në Kupën e Shqipërisë, pasi kanë kaluar në turin e dytë të gjitha ekipet e Superiores. I vetmi ekip që kishte humbur ishte Flamurtari, që ka shpërthyer në pjesën e dytë ndaj Veleçikut dhe ka shënuar pesë gola.

Fitore të lehtë për Tiranën dhe Laçin, ashtu sikurse edhe për Teutën. Vllaznia kam likuiduar edhe në ndeshjen e dytë Burrelin dhe kalon në turin e dytë. Edhe Bylisi e Skënderbeu janë kualifikuar, pavarësisht se u mposhtën nga Pogradeci dhe Devolli.

KUPA E SHQIPËRISË – TURI I PARË

E mërkurë, më 2 tetor, ora 14:00
Teuta- Terbuni 6-2 (2-0)

Shënues: Vila 8′, 53′, Kapllani 12′, Kalaja 58′, 67′, Nikac 84’/ Isaraj 29′, Veriu 51′

Flamurtari- Veleçiku 5-0 (2-3)
Shënues: Sukaj 60′, 64′, Ribaj 71′, Nebihu 81′, Nika 85′

Tirana-Shënkolli 4-0 (0-0)
Shënues: Karabeci 30′, Muçi 38′, Çelhaka 41′, Cobbinah 85′

Kastrioti- Iliria 1-0 (1-2)
Shënues: Basha 41′

Vllaznia-Burreli 2-0 (1-0)
Shënues: Wenderson 22′, Emerson 24′

Dinamo-Erzeni 0-1 (0-3)
Shënues: Rezi 67′

Besëlidhja-Korabi 1-0 (1-2)
Shënues: Dordevic 63′

GRUPI B
E mërkurë, më 2 tetor, ora 14:00

Skënderbeu-Devolli 0-2  (4-1)
Shënues: Rrapo 34′, Christian 85′

Laçi-Elbasani 4-0 (0-0)
Shënues: Fangaj 18′, Malçi 36′, 50′, Berisha 47′

*Kamza-Apolonia

Bylisi – Pogradeci 1-2 (4-0)
Shënues: Bajramaj 75′ / Olli 24′, Dervishi 45′

Besa-Egnatia 2-0 (1-0)
Shënues: Hoxha 16′, Cara 45′

Oriku-Lushnja 0-2 (1-2)
Shënues: Allkanjari 17′, Mezini 40′

*Kamza është përjashtuar nga Kupa, pasi nuk u paraqit ndeshjen e parë

Sport Kupa e Shqipërisë