Sport11 Tetor 2022, 16:24

Kupa e Shqipërisë/ Bylisi luan “tenis” me Pogradecin, Teuta nuk fal Luzin

Shkruar nga Pamfleti
Kupa e Shqipërisë/ Bylisi luan “tenis” me Pogradecin,

Kupa e Shqipërisë/ Bylisi luan “tenis” me Pogradecin, Teuta nuk fal Luzin

Janë mbyllur tre nga katër ndeshjet e ditës së sotme në Kupën e Shqipërisë me favoritët që bënë detyrën. Laçi mposhti pa “djersitur” Devollin në shtëpi me rezultatin 5-0, duke e çuar rezultatin e përgjithshëm në 7-0. Goleadë edhe për Bylisin që mposhti Pogradecin me rezultatin tenistik 7-1. Teuta fitoi me vështirësi ndaj Luzit 2-0 në, teksa në minutën e 89 erdhi edhe goli i qetësisë në “Niko Dovana”.

Ndeshja që po luhet akoma është ajo mes Tërbunit dhe Lushnjes në Pukë, aty ku 45 minutat e para shohin vendasit në avantazhin minimal 1-0.

Sport Bylis Kupa e Shqipërisë Luzi Pogradeci Teuta