Ekonomi14 Janar 2023, 09:02

Kursi i këmbimit valutor për sot/ Dollari dhe euro në rënie, rritet paundi britanik

Shkruar nga Pamfleti

Ditën e sotme euro blihet me 115.7 lekë dhe shitet 116.6 lekë. Dollari amerikan këmbehet njësoj si një ditë më parë me 106 Lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 132 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.6 lekë, ndërsa në shitje me 115.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.5 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

 

Ekonomi kursi i këmbimit