Aktualitet21 Maj 2018, 12:37

Ky qytet shqiptar është krenar për ambasadorin amerikan. I akordon titullin ”Qytetar Nderi”

Shkruar nga Pamfleti
Ky qytet shqiptar është krenar për ambasadorin amerikan. I

Ky qytet shqiptar është krenar për ambasadorin amerikan. I akordon titullin ''Qytetar Nderi''

Bashkia e Librazhdit ka nderuar me titullin ‘’Qytetar Nderi’’ ambasadorin amerikan në Shqipëri, Donald Lu.  Ky vendim është dhënë në unanimitet të plotë.

Donald Lu është cilësuar një mik i veçantë i këtij qyteti, pasi ambasadori është ulur këmbëkryq në dhomat mikpritëse të këtij qyteti.

‘’Mirënjohje që fole troç dhe shqip, mirënjohje për rolin e rëndësishëm në ndërtimin e drejtësisë së re në Shqipëri, je gjithmonë i mirëpritur në Librazhd zoti Ambasador Lu’’.

mesa duket ambasadori amerikan është në ditët e fundit të qendrimit të tij në Shqipëri, pasi i përfundon mandati i ambasadorit. Një gjë të tillë e konfirmoi edhe zëvendës-sekretari amerikan, Mathew palmer pak ditë më parë. Donald Lu zëvendësoi paraardhësin e tij në detyrë, Aleksandër Arvizu.

Aktualitet Ambasadori amerikan Donald Lu