Aktualitet24 Prill 2019, 22:10

Limoni dhe veza nëse bëhen bashkë krijojnë recetën më fantastike që ekziston për forcimin e kockave

Shkruar nga Pamfleti
Limoni dhe veza nëse bëhen bashkë krijojnë recetën

Limoni dhe veza nëse bëhen bashkë krijojnë recetën më fantastike që ekziston për forcimin e kockave

Me këtë ilaç natyral ju mund të forconi kockat tuaja dhe të merrni recetën më të mirë që e kanë provuar dhe testuar edhe gjyshet tona që para shumë vitesh. Pasi ta përgatisni duhet të pini nga 1 lugë gjelle në ditë, por duhet ta përzieni mirë para se ta pini. Që receta të japë efektin e duhur duhet të konsumohet për më tepër se 1 muaj.

Ja si ta bëni:
8 vezë të freskëta
1 kg limon të grirë
1 kg mjaltë

Përgatitja:
Të gjitha vendosini në një kavanoz qelqi dhe përziejini 1 herë në 24 orë. Përzierja duhet të bëhet gjithmonë në të njëjtën kohë, për shembull çdo ditë në orën 12 të ditës, deri sa muret e lëvozhgës së vezës të shkrihen. Kur të shkrihen atëherë kullohen dhe merret vetëm lëngu i tyre. Më pas duhet të pini nga 1 lugë gjelle në ditë, por përziejeni mirë para se ta pini. Duhet të konsumohet më tepër se 1 muaj, për të parë efektet më të mira.

Shendeti