Sport 8 Gusht 2019, 15:56

Lojtari i Besëlidhjes përfundon në Finlandë, kapërcim i madh!

Shkruar nga Pamfleti
Lojtari i Besëlidhjes përfundon në Finlandë, kapërcim i

Seku Kamara, ish-sulmuesi i Besëlidhjes ka bërë një hap të madh në karrierë duke u transferuar në Finlandë, te skuadra e Helsinkit.

Futbollisti është bashkuar tashmë me skuadrën e re dhe ka dalë në stërvitje. Ka qenë vet klubi finlandez, i cili ka zyrtarizuar këtë afrim.

Sulmesi 22-vjeçar ka luajtur në të kaluarën edhe për Teutën e Luftëtarin.

Sport Finlande