Sport14 Nëntor 2018, 12:19

Mardona bën diferencën, zgjedh më të mirin ndërmjet Pep dhe Mourinhos

Shkruar nga Pamfleti
Mardona bën diferencën, zgjedh më të mirin ndërmjet Pep

Diego Maradona mendon se trajneri Jose Mourinho ështyë më i mirë se tekniku i Manchester City-t, Pep Guardiola. Ai nuk heziton ta shprehë këtë dhe madje mendon të shkojë në Manchester të marrë këshilla nga portugezi.

“Unë besoj se stili i Guardiolës funksionon për shkak të fuqisë blerëse, ku ai është mbështetur gjatë gjithë karrierës së tij si trajner. Për mua, po, Mou është më i miri.

“Unë vetë si trajner duhet të mësoj shumë dhe për këtë arsye do të shkoj në Manchester, të flas me Mourinhon, për t’i kërkuar atij shumë gjëra. Sepse ai është më i miri, pa dyshim”.

Sport Diego Maradona Jose Mourinho Pep Guardiola