Bota 2 Korrik 2019, 16:19

Mbillte kanabis në periferi të Athinës, arrestohet 50- vjeçari shqiptar

Shkruar nga Pamfleti

Mbillte kanabis në periferi të Athinës, arrestohet 50- vjeçari shqiptar

Është arrestuar nga policia greke një 50-vjeçar shqiptar, i cili u prangos për shkak se kishte mbjellë kanabis në periferi të Athinës.

Sipas asaj që shkruajnë mediat helene, shqiptari kishte arritur të mbjellë drogën dhe ta vëzhgonte territorin ku ishte zona e plantacionit të drogës.

Ofieerët policorë grekë kanë bastisur një zonë pyjore në Atika dhe zbulaun edhe përgjegjësin për drogën e mbjellë.

Pasi lënda narkotike u konfiskua dhe u dogj, ata prangosën shqiptarin, i cili u dërgur pranë Prokurorisë së Athinës për veprime të mëtejshme.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Rajoni arrestohet 50- vjeçari shqiptar Mbillte kanabis në periferi të Athinës