Aktualitet31 Janar 2019, 08:44

Mblidhet sot Kuvendi, çështjet që do të “ndezin” debate të forta

Shkruar nga Pamfleti

Mblidhet sot Kuvendi, çështjet që do të “ndezin” debate të forta

Sot në orën 10 pritet të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë.

Në faqen zyrtare të Kuvendit është publikuar rendi i ditës ku ndër pikat e programit të sotëm është kërkesa e deputetëve të opozitës  “Për ngritjen e komisionit hetimor” Për kontrollin e ligjshmërisë së veprimeve të organeve të pushtetit ekzekutiv dhe të institucioneve të tjera shtetërore në pajisjen e Gent Cakaj me “certifikatë të sigurisë” dhe zbatimi i ligjit për administrimin dhe  përpunimin e informacioneve pa qenë i pajisur më parë me këtë dokument në cilësinë e tij si zëvendësministër për Europën dhe Punët e Jashtme.

Një tjetër pikë e nxehtë në rendin e ditës së sotme do të jetë edhe Dekreti i Presidentit të Republikës “Për propozimin e Kryetarit të Kontrollit të Lartë të Shtetit”

Ditën e sotme pritet që opozita të jetë pjesë e seancës plenare.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Aktualitet Kuvend