Aktualitet24 Prill 2019, 22:02

Mbyllet mbledhja e PS-së, Spiropali: Nuk negociojmë për zgjedhjet

Shkruar nga Pamfleti
Mbyllet mbledhja e PS-së, Spiropali: Nuk negociojmë për zgjedhjet

Ka përfunduar pas 4 orësh mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste. E para e cila reaguar në lidhje me këtë mbledhje dhe ka bërë të ditur vendimet e kryesisë ka qenë ministrja znj. Ezëdhënësjalisa Spiropali. Ajo ka dhënë një deklaratë ku ka theksuar se PS nuk negocion për zgjedhjet.

Ajo ka thënë do punohet në një system zgjedhor të mirë e të drejtë dhe se asnjë parti politike nukj mund tu heqë të drejtën për të votuar shqiptarëve vetëm se nuk fitojnë dot.

“Disa parti kanë vendosur të dalin nga sistemi politik. Ne kemi diskutuar për zgjedhjet e 30 qershorit sepse jemi të vendosur të garantojmë një proces zgjedhore me shqiptarët dhe për shqiptarët. Ne nuk do shkojmë në zgjedhje pa opozitën. Ata janë disa parti politike që kanë zgjedhur të mos marrin pjesë në zgjedhje. Atë vendim e kanë marrë prej frikës. Ne mendojmë se shqiptarët duhet të kenë zgjedhje. Ne nuk jemi këtu për të negociuar. Ne jemi një forcë politike që i përgjigjemi kërkesës për t’u zgjedhur. Ne nuk do marrim pjesë në luftë por në zgjedhje.Asnjë forcë politike nuk e ka lënë mendja t’i heqë shqiptarëve të drejtën për të votuar. Është një turp që PD ka zgjedhur që t’i lërë në rrugë zgjedhësit e saj. Është hera e parë që një parti nuk hyn në zgjedhje dhe këtë e konsideron fitore. Ne jemi duke punuar. Sot fillo puna për organizimin në territor. Afati i fundit është 13 Maj. Ne do të bëjmë përzgjedhjet më të mira për shqiptarët. Jemi të vendosur ta çojmë Shqipërisë përpara. Ne do hyjmë në zgjedhje dhe gjithçka tjetër varet nga oferta jonë për qytetarët”, u shpreh Spiropali.

Aktualitet