Sport27 Janar 2023, 20:51

“Më të mirët 2022”/ Kapitenia e Kombëtares dhe Vllaznisë fiton trofeun e dytë të mbrëmjes

Shkruar nga Pamfleti
“Më të mirët 2022”/ Kapitenia e Kombëtares dhe

“Më të mirët 2022”/ Kapitenia e Kombëtares dhe Vllaznisë fiton trofeun e dytë të mbrëmjes

Pas fitimit të trofeut “Këpuca e Artë 2022”, Megi Doçi gjithashtu u shpall fituesja e “Topit të Artë 2022” për futbollin e femrave. Kapitenia e Kombëtares së Shqipërisë u shpërblye për kontributin e dhënë gjatë këtij edicioni futbollistik.

Liderja e skuadrës së Vllaznisë arriti të shënonte dhe golin e vetëm për ekipin shkodran në fazën e grupeve të Champions League. Sportistja e kombëtares prej vitesh është lojtarja që dominon futbollin e femrave, e pavarësisht cilësive që ka treguar, ka zgjedhur të vijojë të japë kontributin e saj në futbollin vendas, duke e ndihmuar ekipin shkodran që të arrinte mes 16 më të mirave të Europës.

Sport "Topi i Artë 2022" kapitenia e kombëtares dhe Vllaznisë Megi Doçi