Bota13 Tetor 2018, 18:59

Melania: Nuk do të më ndalojë të bëj atë që mendoj se është e drejtë

Shkruar nga Pamfleti
Melania: Nuk do të më ndalojë të bëj atë që

Melania: Nuk do të më ndalojë të bëj atë që mendoj se është e drejtë

Zonja e parë Melania Trump tha se ishte “e verbër” nga politika e emigracionit të tolerancës zero të administratës që çoi në ndarjen e familjeve në kufirin jugor.

“E pashë atë në lajme, dhe reagova menjëherë”, tha zonja Trump në një intervistë për “Melania e veçantë” e ABC News, e cila u transmetua të premten mbrëma. “Ishte e papranueshme për mua të shihja fëmijët dhe prindërit të ndaheshin, ishte zemërthyer dhe reagova me zërin tim”.

I pyetur nëse nuk ishte dakord me politikën e tolerancës zero të administratës, Trump tha: “Po, dhe e lashë atë”. Nuk e dija se kjo politikë do të dilte. Unë isha e verbër nga ajo. I thashë atij në shtëpi, që unë mendoj se është e papranueshme, dhe ai ndjeu të njëjtën gjë”.

Trump tha se do t’u thoshte prindërve që janë ende të ndarë nga fëmijët e tyre “për të mbajtur të fortë dhe se do të vijë koha. Gjithçka duhet të kalojë nëpër sistemin gjyqësor”.

Trump gjithashtu u pyet për rrugën e prindërve të saj për shtetësi gjatë intervistës. Viktor dhe Amalija Knavs morën nënshtetësinë përmes politikës së migrimit të zinxhirit.

“Unë besoj në politikat që bashkëshorti im bën sepse besoj se duhet të jemi shumë vigjilentë për gjendjen që po vjen në vend,” tha ajo.

Malania shtoi se beson se prindërit e amerikanëve duhet t’u lejohet të vijnë në Shtetet e Bashkuara, por thanë: “Ne duhet t’i vëmë ato, duhet të dimë se kush janë ata”, thotë ajo.

Në vazhdim të intervistës ajo pyetet nëse e do Donald Trump, dhe thotë: “Po, ne jemi mirë”. Zonja Trump shton se mbulimi i medias për marrëdhënien e tyre nuk është gjithmonë i saktë.

“Unë dua t’u tregoj atyre se nuk më intereson, mund të kritikosh gjithçka që do të thuash, por nuk do të më ndalojë të bëj atë që mendoj se është e drejtë”.

Bota Melania: Nuk do të më ndalojë të bëj atë që mendoj se është e drejtë