Sport25 Janar 2019, 13:56

Messi më shumë se legjendë, mesazhi emocionues për Sala

Shkruar nga Pamfleti
Messi më shumë se legjendë, mesazhi emocionues për Sala

Leo Messi ndau në rrjetet e tij sociale një mesazh mbështetjeje për bashkatdhetarin e tij, Emiliano Sala, i cili u zhduk të hënën mbrëma, ndërsa po kalonte kanalin e Anglisë (La Manche) me fluturim ajror për në Cardiff.

Ylli i Barçës, përmes llogarisë së tij në Instagram, iu bëri thirrje shërbimeve të hetimit që të rifillojnë kërkimet për bashkatdhetarin e tij, përderisa mbetet ende një fije shprese:

“Përderisa ekzistojnë mundësitë, një fije shprese, ju lutemi mos ndaloni për gjetjen e Emilianos. Unë po lutem me të gjithë forcën për familjen dhe miqtë e tij”.

Sport Lionel Messi Sala