Bota17 Shkurt 2019, 19:56

Shkruar nga Pamfleti

'Mezi po priste të shkonte në shtëpi', menaxheri zbulon detaje të reja nga aksidenti me pasojë vdekjen e këngëtarit

Menaxheri  Estradni Zvonko Grujiç tha se ishte i tronditur pas lajmit se këngëtari i famshëm Saban Sauliç vdiq në një aksident rrugor në Gjermani.

“Kjo është një tragjedi e madhe. Dëgjova pak minuta më parë me Slobodan Stojadinoviç. Ai pësoi lëndime të qafës, kockave të legenit dhe tre dhe në  katër brinjë. Jam krejtësisht i tronditur. Ky budalla që erdhi (mbi ta), ishte një përplasje e tmerrshme, vetëm e di se Saban ishte në ulësen e përparme dhe ishte i lidhur. Slobodan ishte pas tij, “tha Grujic.

Ai vuri në dukje se kumbari i Shabanovit, Sllobodan, i tha atij se aksidenti rrugor ndodhi 20 minuta pasi ata u larguan nga hoteli.

“Ata kishin një fluturim në mëngjes. Ai mezi po priste të shkonte në shtëpi”, shprehet ai

Rajoni