Sport 9 Shkurt 2019, 11:44

Milani mendon për verës, Leonardo me sytë nga Franca

Shkruar nga Pamfleti
Milani mendon për verës, Leonardo me sytë nga Franca

Milani u vlerësua si klubi me merkaton më të mirë në Itali sipas mediave, teksa blerja e Lucas Paquetës dhe Kristof Piatek, tregojnë inteligjencë dhe garanci. 

“Djalli” do të rikthehet në maje dhe zërat e parë për merkaton e verës kanë nisur. 

Emri i ri që pëlqehet më shumë është Florian Thauvin. Mesfushori i Olimpikut të Marsejës, i cili ka spikatur prej disa sezonesh në Ligën e parë franceze.

Në ndeshjen që ekipi marsejez luajti një natë më parë ndaj Dijon, mediat italiane kanë raportuar, se ka pasur drejtues të ekipit kuqezi, për të vëzhguar mesfushorin francez

Sport Milani