Kosova 1 Shtator 2022, 10:59

· Prishtine

Shkruar nga Pamfleti

Gjatë të enjtës, Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë në Kosovë, ka bërë publik tashmë çmimin tavan për derivatet, çmime që janë valide për vetëm 24 orët e ardhshme.

Sipas vendimit të MINT, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 79 centë, i benzinës 1 euro e 44 centë, derisa i gazit 76 centë.

Këto çmime kanë hyrë në fuqi në orën 10:00 dhe qëndrojnë në fuqi deri ditën e nesërme në të njëjten orë.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Prishtine #benzina çmimet Derivate gazi Ministria e Industrisë Ndërmarrësisë dhe Tregtisë nafta Prishtine

Kosova