Aktualitet18 Maj 2018, 08:26

Mjeku shqiptar lë Italinë për spitalin e Korçës (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Mjeku shqiptar lë Italinë për spitalin e Korçës

Mjeku shqiptar lë Italinë për spitalin e Korçës (Video)

Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me videon e një mjeku shqiptar me profesion kardiolog, i cili la Italinë për t’u transferuar në Shqipëri për të vazhduar profesionin e tij. Martin Mano është punësuar në spitalin e Korçës .

 

Postimi i mjekut kardiolog Martin Mano

“Jam mjeku kardiolog, mbarova studimet e larta ne Itali, aty bera specializim ne kardiologji ne Verona, nisa pune ne Veneto per rreth 2 vite. Ne janar lexova nje njoftim te MSH per vende vakante per mjeke ne spitalet rajonale me bonues dhe mendova te aplikoja se doja te punoja prane familjes dhe miqve. Tani jam ne fazen e ambientimit, por shpresoj te bej ndonje gje te mire per komunitetin tim dhe shendetesine”- tregon ai.

 

 

Aktualitet Martin mano mjeku kardiolog spitali i Korçës