Kosova 5 Shtator 2022, 08:37

· Prishtine

Shkruar nga Pamfleti
· Prishtine

Sot mbi territorin e Republikës së Kosovës pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara nëpër vende të ndryshme.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës,  temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius.

Kushtet biometeorologjike pritet të jenë relativisht të mira.

Do të fryjë erë nga perëndimi dhe verilindja e lehtë deri në masën e mesatares.

 

Prishtine Diell Instituti Hidrometeorologjik i Kosoves Kosova moti vranesira

Kosova