Sport30 Janar 2022, 21:54

Napoli befason në merkato, zëvendësuesi i Insinjes është një shqiptar (Foto)

Shkruar nga Pamfleti
Napoli befason në merkato, zëvendësuesi i Insinjes

Napoli befason në merkato, zëvendësuesi i Insinjes është një shqiptar (Foto)

Largimi në fund të sezonit i Lorenco Insinjes, lë një boshllëk të madh te skuadra e Napolit. Jo vetëm për faktin që është kapiteni i ekipit, por dhe për rolin e tij kyç në sulm. Megjithatë drejtuesit kanë menduar për zëvendësimin e tij. 

Sipas mediave italiane, kubi i De Laurentis mendon të afrojë në skuadër Adnan Januzajn. Sulmuesit me origjinë shqiptare i skadon kontrata me Real Socedadin në fund të sezonit dhe synimi i napolitanëve është ta marrin me parametër zero. 

Sport Adnand Januzaj Napoli sulmuesi shqiptar