Aktualitet 1 Prill 2019, 09:27

Ndërhyjnë forcat xheniere, çafrë ndodhi me lëndën plasëse në Vlorë?

Shkruar nga Pamfleti
Ndërhyjnë forcat xheniere, çafrë ndodhi me

Ndërhyjnë forcat xheniere, çafrë ndodhi me lëndën plasëse në Vlorë?

Pas orëve të gjata të panikut që kanë kaluar qytetarët e Vlorës, pak pas mesnatës së djeshme forcat xheniere kanë bërë shpërthimin e saj të telekomanduar.

Gjatë pasdites së djeshem është konstatuar nga qytetarët një sasi lënde plasëse në rrugën kryesore të lagjesh 10 korriku.

Dyshohet se lënda plasëse i ishte vendosur një automjeti dhe ka rënë gjatë lëvizjes së tij në atë zonë.

Menjëherë ndërhyri policia në zonë duke evakuar banorët dhe duke ndaluar qarkullimin e tyre në zonën ku u konstatua lënda plasëse.

Aktualitet çafrë ndodhi me lëndën plasëse në Vlorë? Ndërhyjnë forcat xheniere