Bota18 Qershor 2018, 23:47

Nesër ratifikohet në kuvend marrëveshja me Greqinë

Shkruar nga Pamfleti
Nesër ratifikohet në kuvend marrëveshja me Greqinë

Nesër ratifikohet në kuvend marrëveshja me Greqinë

Nesër është caktuar dita ku në kuvend do mbahet seancë parlamentare për ratifikimin e marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Greqisë.

Propozim-ligji i Qeverisë deri te Kuvendi është dërguar me flamur evropian kurse trupi kontrollues që do ta rishikojë do të jetë Komisioni për Çështje Evropiane, kryetari i të cilit është Artan Grubi, njoftojnë mediat maqedonase.

Kuvendi i Maqedonisë ka pranuar propozim-ligjin për ratifikimin e marrëveshjes për zgjidhjen e dallimeve me Greqinë, të miratuar sot nga Qeveria./Albinfo.ch

 

Rajoni Greqia Maqedonia Marrëveshja Ratifikimi