Aktualitet17 Tetor 2019, 16:51

Nesër vendimi i KE për Shqipërinë, Manjani: Mos hapja e negociatave vetëm Ramës mund t’i bëjë punë

Shkruar nga Pamfleti
Nesër vendimi i KE për Shqipërinë, Manjani: Mos hapja e

Nesër vendimi i BE për Shqipërinë, Manjani: Mos hapja e negociatave vetëm Ramës mund ti bëjë punë

Ditën e neserme Parlamenti Europian do të jap verdiktin për hapjen apo jo të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ku të gjithë po presim me padurim se çfarë do të ndodhë, ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar me anë të një postimi në Facebook.

Me nota ironike Manjani shprehet se një ‘JO’ nga ana e Bashkimit Europian mund t’i bëjë punë vetëm Ramës, ndërsa po shqiptarët kjo është më e keqja.

“Opsioni i mos çeljes të negociatave, qoftë dhe me kushte, është pa dyshim më i keqi për ne!

Vetëm Ramës mund ti bëjë punë disi…”

Aktualitet