Sport29 Qershor 2018, 18:57

Neymar sërish si protagonist, kapiteni i Meksikës “e gozhdon” para sfidës

Shkruar nga Pamfleti
Neymar sërish si protagonist, kapiteni i Meksikës “e

Neymar jep mesazhin e madh dhe flet për dëmtimin e tij

Brazili do të gjejë Meksikën në ndeshjen e ardhshme të botërorit. Një sfidë që sheh si favoritë ekipin 5 herë kampion të botës. Ekipi meksikan më shumë se sa për vetë ekipin e Brazilit ka frikë stimulimet e brazilianit Neymar. Kapiteni i përfaqësueses së Meksikës, Andrés Guardado ka ndezur sfidën me fjalë shumë të ahprah për “yllin” brazilian.

“Të gjithë e njohim dhe nuk më takon mua ta gjykoj. I përket FIFA-s dhe arbitrave që të shohin stilin e tij të lojës dhe të kuptojnë se si të bëjnë llogaritë. Atij i pëlqen të ekzagjerojë kur pëson ndonjë ndërhyrje dhe dashuron të rrëzohet në fushë. Janë arbitrat ata që duhet të ndërpresin ëtë lloj sjellje”, – deklaroi Guardado.

“Statistikat dhe prognoza janë kundër nesh, por do të bëjmë të pamundurën për të përmbysur këtë situatë dhe për të shënuar historinë, duke u kualifikuar për fazën tjetër. Edhe kur u përballëm me Gjermaninë, dukej e pamundur që të fitonim, përkundrazi ndodhi”, –  u shpreh kapiteni i Meksikës përpara ndeshjes me Brazilin. 

Sport Deklarata Meksika Neymar