Showbiz 7 Shkurt 2023, 11:41

Nga identiteti i bashkëshortit, tek ish-partnerët dhe ndërhyrjet estetike të Olta Gixharit

Shkruar nga Pamfleti
Nga identiteti i bashkëshortit, tek ish-partnerët dhe ndërhyrjet

Nga identiteti i bashkëshortit, tek ish-partnerët dhe ndërhyrjet estetike të Olta Gixharit (fotogaleri)

Aktorja Olta Gixhari ruan me fanatizëm identitetin e saj, i cili u akuzua dhe nga opinionistja e BBV, Zhaklin Lekatari se kishte tentuar ta blinte.

Gixhari ka pohuar se burri i saj quhet Dori dhe se është shqiptar, duke mos dhënë detaje të mëtejshme.

Aktorja vijon ta mbajë pamjen e sekretit dhe identitetin e tyre, kështu që ky i fundit është një bos droge në Spanjë.

“Unë emrin edhe mund t’ ia them. S’ia kam thënë se s’kanë pyetur përsëri për emrin…më pyesin pse s’nxjerr foto me fytyrën e tij. Quhet Dori, po, po, shqiptar është,”- u shpreh ndër të tjera aktorja.

Ende nuk dihet asgjë rreth idenitetit dhe veprimtarisë së grupit të aktorëve. Por, Gixhari ka kërcënuar disa herë banorët me burrin e saj, shkruan ‘Prapaskena’.

‘Gojët e liga’ thonë se  bashkëshorti i aktores është ‘skifter’ në Spanjë dhe se nuk është ai ‘Herkuli’ që Olta është në Big Brother.

Kujtojmë që Olta pak kohë më parë, kërcënoi aktorin tjetër Gent Hazizaj, se burri i saj bën gjak dhe e vret, po ta dëgjojë debatin mes tyre.

Ndaj me sa duket, pasi ka ndodhur, kanë mbetur ta shfaqin burrin e Ol, për të cilin askush nuk e di se çfarë merret në Spanjë.

Nga ana tjetër e dashurit e aktorëve janë të identifikueshëm:

Aktorja ka pasur lidhje me Xhek Nasufi, një 22-vjeçar, gati 10 vite më të vogla në moshë se sa Olta.

Gixhari ka patur një histori dashurie me një nga banorët e “Big Brother 1”, Olsin, i cili u bë i dukshëm për lidhjet e tij brenda shtëpisë me Noçen dhe për braktisjen e një dashurie që jeton në një vend të ngushtë.

Historia e dashurisë mes Olta Gixharit dhe Olsit nisi në vitin 2011 gjatë “Dancing With the stars” ku të dy ishin konkurente. Lidhja e ti nuk ka zgjatur më shumë se 4 muaj dhe ngjarja ka ardhur për faktin se aktorja është pak më e lartë se ai.

Dikur ajo përflitej edhe për një lidhje dashurie me aktorin Nik Xhelilaj, pasi shiheshin shpesh në shoqërinë e miqësisë, por Olta ka pohuar se kanë qenë vetëm miq.

Olta nuk ka gjithmonë kjo që ndodh sot. Aktorja ka shumë ndër vite dhe kjo falë estetike. Shumëkush e mban mend vajzën topolake nga Durrësi, e cila në plazh u shfaq me shumë celulit.

Lifestyle bashkëshorti Ish partnerët ndërhyrje estetike Olta Gixhari