Showbiz19 Prill 2019, 17:52

Nga Justin Bieber deri te Snoop Dog, kjo është kënga e re për Tokën

Shkruar nga Pamfleti
Nga Justin Bieber deri te Snoop Dog, kjo është kënga e re

Një projekt shumë i veçantë muzikor është publikuar së fundmi. Bëhet fjalë për një këngë të inicuar nga reperi i njohur amerikan, Lil Dicky, e cila titullohet “Earth”.

Përbrenda këtij projekti janë përfshirë shumë vokale dhe fytyra të njohura publike nga fusha të ndryshme, dhe si projekt i dedikohet tokës dhe mbrojtje së ambientit.

Artistët që marrin pjesë në këtë projekt: Justin Bieber, Ariana Grande, Halsey, Zac Broën, Brendon Urie, Hailee Steinfeld, Wiz Khalifa, Snoop Dogg, Kevin Hart, Adam Levine, Shaën Mendes, Charlie Puth, SIA, Miley Cyrus, Lil Jon, Rita Ora, Miguel, Katy Perry, Lil Yachty, Ed Sheeran, Meghan Trainor, Joel Embiid, Tory Lanez, John Legend, Backstreet Boys, Bad Bunny, Psy dhe Kris Wu.

Klipi vjen i punuar në versionin animacion, ku personazhet prezantohen si kafshë të animuara, në tentim për të treguar se sa e rëndësishme është mbrojtja e tokës. Edhe Rita Ora pjesë e klipit sensibilizues për mbrojtjen e tokës Ky projekt ka marrë lëvdata të mëdha nga shoqatat e mbrojtjes së ambientit, teksa njëherësh është pritur shumë mirë edhe nga publiku.

Showbiz