Bota10 Tetor 2022, 20:40

Nga Medvedev, te ministri i Brendshëm dhe Maria Zakharova, zbulohet lista e rusëve më të kërkuar nga autoritetet ukrainase

Shkruar nga Pamfleti
Nga Medvedev, te ministri i Brendshëm dhe Maria Zakharova, zbulohet lista e

Ukraina ka futur në listën e personave të shumëkërkuar Dmitry Medvedev dhe Maria Zakharovan.

Medvedev është nënkryetari aktual i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, ish-presidenti i vendit, dhe zëdhënësi i ministrisë së jashtme, e cila drejtohet nga Sergej Lavrov.

Në listën e të kërkuarve nga shërbimet ukrainase figurojnë edhe ministri rus i Mbrojtjes, Sergej Shoigu, Sergej Naryshkin, drejtori i Shërbimit Ndërkombëtar të Inteligjencës Ruse, Vladimir Kolokoltsev, Ministri i Brendshëm rus, Nikolaj Patrushev, Sekretari i Këshillit të Sigurimit të Federatës dhe Aleksandr Bortnikov, drejtor i Shërbimit Federal të Sigurisë të Federatës Ruse.

Bota Lufte Medvedev Ukrainë.