Kronike21 Janar 2023, 20:56

Ngeci në betoniere, humb jetën tragjikisht shqiptari në Itali

Shkruar nga Pamfleti
Ngeci në betoniere, humb jetën tragjikisht shqiptari në Itali

Një aksident fatal ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e Pavias në Itali, ku humbi jetën një shqiptar. Një 44-vjeçar, i identifikuar si Aleks Palushi, ka gjetur vdekjen pasi ka ngecur në mekanizmin rrotullues të një betoniereje.

Mësohet se 44-vjeçari kishte në pronësi një kopani të vogël ndërtimi.

Në momentin e ngjarjes Palushi ka qenë duke pastruar një betoniere, por është bllokuar në mekanizmin rrotullues dhe ka marrë dëmtime të rënda që i kanë marrë edhe jetën.

Ngjarja tragjike ndodhi rreth orës 15:15, ndërsa ndërhyrja e zjarrfikëses ishte i padobishme.

Kronike aksident