Aktualitet10 Maj 2019, 18:16

Ngjyra e dyllit në veshët tuaj tregon shumë për gjendjen e shëndetit

Shkruar nga Pamfleti

Ngjyra e dyllit në veshët tuaj tregon shumë për gjendjen e shëndetit

Është një procedurë normale higjienike për të pastruar veshët tanë një herë në disa ditë. Megjithatë, jo të gjithë ne e dimë se dylli ka një funksion mbrojtës dhe mund të tregojë gjendjen e shëndetit tonë.

Me ndihmën e një veprimi , ju mund të kontrolloni ngjyrën e dylli tuaj. Dhe ne do ju  shpjegojmë se çfarë domethënie ka ngjyra e tij.

Nëse dylli juaj është gri pa ndonjë nuance tjetër, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Është ndoshta vetëm pluhuri. Kjo ngjyrë është një gjë e rregullt për të gjithë ata që banojnë në qytet, sepse ajri në qytete është mjaft i ndotur.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Nëse vëreni gjurmë gjaku kur pastroni veshët tuaj, kjo mund të tregojë që daullja juaj e veshit është e shpuar. Në këtë rast, veshët tuaj mund të preken nga infeksionet, të cilat mund të çojnë në sëmundje të ndryshme dhe rrjedhimisht në përkeqësimin e dëgjimit tuaj. Kjo është arsyeja pse ju duhet të vizitoni një mjek.

Nëse ndodh vetëm një herë, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Megjithatë, nëse veshët tuaj ju  kruhen, dhe kruajtja bëhet më e fortë atëherë duhet të vizitoni një doktor sepse ngjyra e zezë e veshkave nënkupton një infeksion të rrezikshëm.

Shendeti Ngjyra e dyllit në veshët tuaj tregon shumë për gjendjen e shëndetit