Sport12 Shtator 2018, 12:25

Ngre siparin Kupa e Shqipërisë, këto janë çiftet që përballen sot

Shkruar nga Pamfleti
Ngre siparin Kupa e Shqipërisë, këto janë çiftet

Ngre siparin Kupa e Shqipërisë, këto janë çiftet që përballen sot

Pas fazës “pre-eleminary” ku Veleçiku eleminoi Klosin pas fitores 3-0 dhe Elbasani “u dorëzua” ndaj Orikut 0-1, nis faza 1/16 e Kupës së Shqipërisë. Të gjithë ekipet e Kategorisë Superiore, të Parë dhe Tërbuni e Shkumbini nga Kategoria e Dytë zbresin sot në fushë nga ora 16:00. Padyshim favoritë janë ekipet e Superiores, por mund të ketë dhe “surpriza” nga ekipet e kategorive inferiore. 32 ekipet janë të ndara në grupe A dhe B. Kupa shihet dhe si një mundësi mjaft e mirë për Vllazninë për të hedhur pas krahëve zhgënjimin e rënies nga Suepriorja por edhe për t’u pëfaqësuar në Europë pas shumë vitesh mungesë.

Këto janë çiftet që përballen ditën e sotme:

Grupi A                                     Grupi B
Veleçiku -Skënderbeu            Oriku – Kukësi
Vora-Luftëtari                         Naftëtari-Laçi
Tërbuni-Partizani                   Shkumbini-Flamurtari
Besa-Kamza                            Turbina-Teuta
Burreli-Vllaznia                       Shënkolli-Lushnja
Korabi-Kastrioti                      Iliria-Tirana
Dinamo-Egnatia                     Tomori-Bylis
Besëlidhja-Erzeni                   Pogradeci-Apolonia

Sport