Aktualitet25 Maj 2018, 18:10

Një ditë para protestës, Basha lajmëron veprimin e radhës. Çfarë do të ndodhë pasditen e sotme (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Një ditë para protestës, Basha lajmëron veprimin e

Një ditë para protestës, Basha lajmëron veprimin e radhës. Çfarë do të ndodhë pasditen e sotme (Video)

Kreu i Partisë Demokratike ka vendosur të dalë në këmbë mesditën e sotme në Tiranë, ku do të shpërndajë fletëpalosje te qytetarët.

Këto fletëpalosje janë thirrje për pjesëmarrje në protestën që organizon nesër opozita, ku janë shkruar edhe arsyet që sipas PD duhet të protestohet nesër.

Mbi 1 mijë efektivë të policisë janë do të angazhohet që mbrëmjen e sotme për ruajtjen e rendit dhe qetësisë gjatë ditës së nesërme. Protesta do të nisë në orën 11:00 dhe mund të zhvillohet në dy vende, përpara Kryeministrisë dhe Ministrisë së Brendshme.

 

 

 

Aktualitet