Showbiz16 Maj 2022, 14:58

Një javë e re ndryshe, shenjat e Horoskopit që preken më pak nga Hëna e Plotë

Shkruar nga Pamfleti
Një javë e re ndryshe, shenjat e Horoskopit që preken më pak

Një javë e re ndryshe, shenjat e Horoskopit që preken më pak nga Hëna e Plotë

Nëse mendoni se lëkundja e bezdisshme retrograde e Mërkurit është e vetmja gjë që shkakton kaos, fenomenet qiellore sapo kanë filluar. Eklipsi hënor dhe hëna e plotë e majit, e cila vjen më 16 maj, bën hyrjen e saj në Akrepin transformues. Ju mund të prisni përmbysje, ndryshime në fushën romantike ose një ndryshim në drejtimin e karrierës suaj. Por nëse i përkisni një prej shenjave me fat që ndikohet më pak nga hëna e plotë e muajit, këto ndryshime do të ndjehen vetëm në planin shpirtëror.

Gaforrja

Eklipsi hënor ka të bëjë me ndjekjen e asaj që ju kënaq dhe lirimin e shpirtit tuaj artistik, Gaforres. Këto ndryshime kozmike mund t’ju prezantojnë me një hobi të ri krijues ose shoqërim me interes të mundshëm erotik. Do të ndiheni veçanërisht tërheqës për t’u shijuar gjatë këtij kalimi. Mund të filloni edhe një lidhje të re ose të flirtoni me një të njohur të ri. Kjo është një kohë për të zgjeruar perspektivat tuaja artistike dhe për të zgjedhur të mishëroni një dëshirë.

Bricjapi

Gjërat marrin jetë në rrethin tuaj të brendshëm, Bricjap. Kjo hënë e plotë lë në hije zonat e komunitetit, lidhjeve dhe kolegëve. Miqësitë e vjetra ose jetëshkurtra mund të rishfaqen, duke ju inkurajuar të argëtoheni me jetën tuaj shoqërore dhe rrethin tuaj. Kjo hënë e plotë ju ofron mundësinë për të kontaktuar me njerëzit me të cilët keni humbur kontaktin dhe për t’u rilidhur. Por me këtë hënë të plotë që shtrembëron disa nga shqisat tuaja, është një ide e mirë të bëni një vlerësim të njerëzve që dëshironi të mbani.

Peshqit

Kjo hënë e plotë ka të bëjë me kërkimin e shpirtit, Peshqve. Ju mund të zbuloni të vërteta të fshehura ose mund të zbuloni zbulime filozofike që ndryshojnë plotësisht pikëpamjen tuaj për jetën. Ju jeni thirrur të jeni avokat i vetes gjatë kësaj kohe. Ky eklips ju inkurajon të çliroheni nga lidhjet e vjetra dhe të zgjeroni pikëpamjen tuaj për botën.

Megjithëse mund të jetë një pasazh kaustik për disa, do të zbuloni se dridhjet e eklipsit mund të synohen si për reflektim të qetë, ashtu edhe për të eksploruar sistemet tuaja të besimit.

Horoskopi