Aktualitet26 Qershor 2018, 08:27

Një lajm i keq për të gjithë! Mos rrini vetëm në shtëpi, sinoptikantët tregojnë se çfarë do ndodhë këto ditë

Shkruar nga Pamfleti
Një lajm i keq për të gjithë! Mos rrini vetëm në

Edhe pse është fundi i muajit Qershor, moti i paqëndrueshëm i cili prej më shumë se dy javë ka përfshirë vendin, vazhdon ende.

Dita e cila nis me diell, shoqërohet pasditeve me shira të rrëmbyeshëm dhe stuhi të forta. Kjo situatë, e cila u përmirësua fundjavën që lamë pas, duket se do të na shoqërojë deri në fund të kësaj jave.

Sakaq sipas parashikimeve vetëm ditën e diel, moti do të jetë me diell, dhe temperaturat do të arrijnë deri në 32 gradë celsius.

Dhe gjithë java në vazhdim, pritet të jetë me shi dhe me bubullima të forta, ndërsa e diela paraqet një përmirësim të dukshëm të motit, me temperatura normale për stinën, të cilat gjatë kësaj jave nuk do e kalojnë 25 gradë celsius.

 

Aktualitet