Editorial29 Mars 2018, 09:26

Noka i kënaqur ‘me vajtimin’ e Monikës për shqiptarët, e përgëzon pas fjalimit

Shkruar nga Pamfleti

Edhe pse pasuritë e saj dhe bashkëshortit janë marramendëse pasi kanë plaçkitur nën petkun e pushtetit  kryetarja e LSI-së vijon me shfaqjet mediatike, gjasme solidarizohet me të varfërit. Nga foltorja e Kuvendit vijoi akuzat ndaj kryeministrit, duk e i rikujtuar se  ka ardhur në pushtet me paratë e drogës dhe të krimit.

“Në Rrugën e Kombit, përveç varfërisë duhet të paguajnë edhe taksën e izolimit. Populli më i varfër në Evropë, paguan taksën më të lartë. Projekti i qeverisë është Shqipëria në shitje. Pas spitaleve do japim edhe pacientët me koncesion. Kështu ndodhi me arsimin duke i kthyer studentët në klientë dhe universitetet në fabrika të prodhimit të letrave pa vlerë. Qeveria po ndërton kullat si kërpudhat pas shiut dhe asnjë fabrikë për të futur njerëzit në punë”tha Kryemadhi.

Ky fjalim prekës i saj me sa duket i ka shkuar për shtat edhe demokratit Flamur Noka, i cili ka shtrënguar dorën në shenjë mbështetje.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Editorial