Sport11 Janar 2023, 20:04

“Nuk jam paragjykues për Silvinjon”, drejtori sportiv i Partizanit: As Skaloni s’kishte eksperiencë, por u shpall kampion bote

Shkruar nga Pamfleti
“Nuk jam paragjykues për Silvinjon”, drejtori sportiv i

“Nuk jam paragjykues për Silvinjon”, drejtori sportiv i Partizanit: As Skaloni s’kishte eksperiencë, por u shpall kampion bote

“Nuk jam personi i duhur që mund të flas për Silvinjon si trajner i kombëtares kuqezi, nuk jam paragjykues dhe do doja mos të ishin edhe njerëzit. Edhe në rastin e Kolelës e paragjykuan, por nuk e dinin me çfarë personi kishim të bënim apo aftësitë që kishte. Në rastin e Silvinjos ka punuar me emra të mëdhenj të futbollit botëror edhe pse nuk ka qenë ndonjëherë trajner. Por dhe Lionel Skaloni nuk kishte asnjë eksperiencë si trajner dhe u shpall kampion bote me Argjentinën” – Tha ai.

Sport drejtori sportiv i Partizanit Elton Marini Silvinjo trajneri i Kombëtares Shqiptare