Bota 3 Dhjetor 2018, 12:07

Nuk ka të përfunduar dhuna në Paris, policët godasin me shkop gome protestuesin (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Nuk ka të përfunduar dhuna në Paris, policët godasin me

Nuk ka të përfunduar dhuna në Paris, policët godasin me shkop gome protestuesin (Video)

Ky është momenti tronditës kur disa policë rrahin një protestues të vetëm në një rrugë në Paris. 

Video tregon policinë franceze të veshur me helmeta dhe mburoja teksa godasin me shkop gome protestuesin. 

Video u bë virale një ditë pasi protestuesit pushtuan qendrën e qytetit të Parisit, ku dogjën makina, thyen dritaret e dyqaneve dhe mbuluan me bojë muret përreth në shenjë proteste për rritjen e çmimit të naftës. 

 

Bota dhuna në Paris policët