Kulture29 Janar 2022, 12:46

 O ç’kam me vdekë një ditë!

Shkruar nga Pamfleti

Fotografi dhe Poezi nga Edmond Kaceli

O, ç’kam me vdekë nji ditë

                                           nga kafshimet

nga kafshimet e pabesta të njeriut tinzar!

Ka me vdekë i helmuem

-pa derdhë grimën e gjakut

prej trupit tem të lodhun

pa ndi dhimbje

                       -askund

në asnji qelizë

vetëm kam me ra pabesisht

                                           përtokë

nën pabesinë tinzare të kafshimit

                                           gjarpnuer

mbretni e frikshme,

-Kam me humbë patjetër!

O ç’kam me vdekë një ditë

prej kafshimit të pabesë, tinzar!

Kam me vdekë!

Kam me harru me marrë frymë!

E pranoj!-kam frikë…


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Fotografi #O ç'kam me vdekë një ditë!