Sport 1 Tetor 2019, 14:25

ORA E FUNDIT: Icardi lë në stol Neymarin? Vendo Tuchel

Shkruar nga Pamfleti
ORA E FUNDIT: Icardi lë në stol Neymarin? Vendo Tuchel

Kur kanë mbetur dhe pak orë nga ndeshja ndërmjet Galatasarayt dhe PSG-së e vlefshme për Champions League, trajneri Thomas Tuchel ka disa dilema të forta.

Ai po mendon të aktivizojë nga minuta e parë Mauro Icardin dhe të lërë në stol Kylian Mbappen. Argjentinasi është rikuperuar krejtësisht nga dëmtimi dhe duhet të mbajë peshën e sulmit.

Francezi nuk është ende aty ku duhet fizikisht dhe numri një i stolit nuk do ta rrezikojë me ndonjë dëmtim më të rëndë.

 

Sport Kylien Mbappe Marko Icardi PSG Thomas Yuchel