Kosova12 Gusht 2022, 23:06

· Prishtine

Shkruar nga Pamfleti
· Prishtine

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka shprehur ngushëllime presidentit malazez, Milo Gjukanoviç, si dhe familjes së të ndjerëve për tragjedinë në Cetinje, ku një 34-vjeçar vrau 11 persona dhe plagosi 6 persona.

Osmani, me anë të një postimi në ‘Twitter’, ka thënë se Kosova qëndron me popullin e Malit të Zi, si dhe ka uruar shërim të shpejt të të lënduarve.

“E pikëlluar nga lajmi për të shtënat masive sot në Cetinje të Malit të Zi. I dërgoj ngushëllimet më të sinqerta presidentit Gjukanoviq, familjes që humbën më të dashurit të shpejt dhe uroj shërim të shpejt për të lënduarit. Ne qëndrojmë me popullin malazez në këtë moment pikëllimi”, ka shkruar ajo në ‘Twitter’.

Prishtine