Kosova23 Shtator 2022, 08:44

· Prishtine

Shkruar nga Pamfleti
· Prishtine

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në New York.

Këtë e bëri të ditur Lajçak nëpërmjet një postimi në Twitter.

Ai njoftoi se gjatë këtij takimi diskutuan për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe nevojën për një zgjidhje konkrete.

“Në New York, u takova me Presidenten Vjosa Osmani. E vazhduam diskutimin tonë për rrugën përpara në dialogun Kosovë-Serbi për normalizimin e marrëdhënieve dhe nevojën për zgjidhje konkrete”, ka shkruar Lajçak.

Prishtine dialogu Kosovë-Serbi Miroslav Lajčák Vjosa Osmani

Kosova