Aktualitet10 Maj 2018, 12:11

Pakt me politikën? Izet Haxhia reagon qelia, mesazh për personelin e burgut 302

Shkruar nga Pamfleti
Pakt me politikën? Izet Haxhia reagon qelia, mesazh për personelin e

Përmes të dashurës së tij, Izet Haxhia ka përgënjeshtruar lajmet për një pakt mes tij dhe politikës. Sipas tij gjithça është spekulim dhe se do i shkojë deri në fund të vërtetës.

Postimi i plotë:

Miq të dashur të Izetit!

Në radhë të parë, keni të gjithë një pershendetje dhe falenderim nga Izeti! Eshte mire, eshte i vendosur dhe i palëkundur në të Vertetat e tij!

Më kërkoi të komunikoja diçka:

Izet Haxhia, në menyre kategorike, apsolute dhe te panegociueshme nuk ka bëre ASNJË marrëveshje, ASNJË shitje-blerje, ASNJE bisede te fshehte a te pa-fshehte, me absolutisht ASNJE krah te politikes ne Shqiperi!!!! Qofshin të majtë, apo te djathte!! Çdo spekulim mbi këte teme, është i genjeshtert dhe leverdisës për ata që i fshihen te vertetave!! Dëshmitari me i parë dhe i besueshëm për ketë, është Zoti vetë!!! Ai u vetëdorezua me dëshirën e tij të lire, për të kërkuar të drejtën legjitime, si çdo shtetas tjetër, të gjykohet me DREJTËSI!!

Izet Haxhia, është tërësisht i shkëputur nga çdo politikan shqiptar dhe këte e ka zgjedhur vete ai, me integritetin dhe burrërine që e karakterizon!

Por, nuk eshte i vetmuar nga shqiptaret, nga unë, nga ty, nga ti tjetri, nga ne të gjithe! Qe duam drejtesi për çdo bashkëkombas tone! Drejtesi për te pafajshmit dhe drejtësi për fajtorët!!!

E dyta, nje FALENDERIM të veçantë për personelin e burgut 302, te cilet po e trajtojnë me korrektese dhe profesionalizëm maksimal

Me shpresën tek Zoti dhe tek e Vërteta, le të solidarizohemi të gjithë në kërkesen tonë për Drejtësi!

Qofshi të gjithë të lumtur e të plotesuar ne jetet tuaja!

Aktualitet Izet Haxhia përgënjeshtron lajmin nga qelia e burgut: Janë spekulime nga ata që iu fshihen të vërtetave!