Aktualitet17 Janar 2019, 17:37

Panik në Zharrëz, përfshihet nga flakët një grykë pusi nafte (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Panik në Zharrëz, përfshihet nga flakët një grykë

Panik në Zharrëz, përfshihet nga flakët një grykë pusi nafte (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në puset e naftës, në Zharrëz të Fierit, duke shkaktuar panik të madh. Raportohet se një grykë pusi nafte është përfshirë nga zjarri. Mësohet se gropa e pusit ka qenë me mbetje të naftës bruto, ndërsa nuk dihen endë shkaqet e zjarrit.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forca të shumta zjarrfikëse, te cilat po punojnë për fikjen e zjarrit. Mësohet se pusi me numër 2702 i përket kompanisë Albpetrol. Paraprakisht nuk raportohet për persona të lënduar dhe pranë nuk ka banesa, të cilat mund të rrezikoheshin.

 

Aktualitet puset e naftes zharrez Zjarr