Bota21 Qershor 2018, 23:28

Paralajmërimi i politikanit rus: Do të ketë trazira në Maqedoni

Shkruar nga Pamfleti
Paralajmërimi i politikanit rus: Do të ketë trazira në

Paralajmërimi i politikanit rus: Do të ketë trazira në Maqedoni

Zëvendësministri rus për punë të jashtme Aleksandar Grushko ka parashikuar tensione dhe ndarje në procesin e anëtarësimin e Maqedonisë në NATO aleancës.

“Zgjerimi i NATO-s nuk i zgjidhë problemet e siguris por krijimi linjave të reja të ndarjes”, ka deklaruar zëvendës ministri rus për punë të jashtme Aleksandar Grushko për agjencinë ruse të lajmeve Interfaks në përgjigjen e pyetjes rreth pasojave të anëtarësimit të Maqedonisë në NATO.

Grushko më tej u shpreh se qëndrimi rus për zgjerimin e NATO-s është i pandryshuar./GazetaExpress

 

 

Rajoni Maqedoni Paralajmerimi trazira